Posezení ve svahu, výsev trávníku na svahu – soukromá zahrada v horách

Tento projekt nás velmi bavil. Nejenže se z našich zákazníků stali naši přátelé, ale nebáli se ušpinit a společně s námi se pustili do realizace jejich zahrady. Myslíme si, že tento přístup je skvělý a to především proto, že víte jak celý prostor vzniká, můžeme si navzájem předávat nové nápady a především, si své zahrady budete více vážit, protože jste byli společně s námi u jejího zrodu.

Realizovaná zahrada se nachází v blízkosti lomu. Prioritou pro nás bylo pracovat s lokálním materiálem. Majitelé si přáli posezení ve svahu, kde si umístí krb. Dalším požadavkem bylo upravit, zpřístupnit a ozelenit svah, tak aby volně přecházel do louky, které k pozemku přiléhá. Co je důležité zmínit, je fakt, že zahrada ani pozemek není obehnán plotem, ale jaksi přirozeně zapadá do okolní krajiny. To je skvělé, nemyslíte?

Ale nyní již k samotné realizaci. Nejdříve si přišla na své těžká technika. Bagry nekompromisně přetvářely terén, vytvářely budoucí plochy posezení a pracovaly s většími kameny.

Dále přišla na řadu „skalka“. Byla vytvořena na svahu, který přiléhá k domu. Z větších kamenů jsme vytvořily kamenné schody, které umožní projít celou skalkou a schody nás navíc zavedou do horní partie zahrady. Zde se nachází již zmiňované posezení s krbem.

Schody na obrázku výše nás zavedou k posezení. Musíme říci, že zde jsme si mákly. Dostala zabrat nejen technika, ale i lidská síla. Pracovat s mohutnými kameny ve svahu je opravdu náročné. Výsledek ale stojí za to, co myslíte? Z posezení vidíte celou okolní krajinu. Báječná relaxace.

Dále jsme se pustili do ozelenění svahu. Požadavkem bylo vytvořit trávník. Povolali jsme opět techniku, půdní frézu a traktor. Poté jsme se pustili do vysbírání kamenů. Zde musíme poděkovat majitelům, kteří nám byli velkou pomocí. Na fotkách níže vidíte připravenu plochu pro výsev trávníku.

Tato realizace pro nás byla velkou inspirací a děkujeme za ni.